ESET

Uchovajte svoje lokálne údaje v bezpečí a súkromie online nedotknuté pomocou tohto špičkového bezpečnostného riešenia základnej úrovne od spoločnosti ESET, ktoré sa môže pochváliť širokou škálou funkcií zabezpečenia.
NOD32 je pravdepodobne antivírusové riešenie s najväčšou históriou, ktorá je v súčasnosti na trhu. Uvedený na trh v roku 1987 dvoma slovenskými vývojármi, produkt sa za svoju 30 -ročnú životnosť veľmi vyvinul a v súčasnosti je známy pod názvom ESET NOD32 Antivirus.

ESET NOD32 Antivirus je základnou verziou bezpečnostných služieb spoločnosti, ktorá zahŕňa aj ESET Internet Security (ponúka pokročilé funkcie zabezpečenia internetu) a ESET Smart Security Premium (poskytuje špičkové funkcie zabezpečenia internetu).

Postup nastavenia je rýchly, plynulý a vyžaduje malé až žiadne úsilie zo strany používateľov. V jednom momente sú používatelia vyzvaní, aby aktivovali alebo deaktivovali detekciu potenciálne nechcených aplikácií (PUA), a tiež aby sa zapojili do systému spätnej väzby ESET LiveGrid (užitočné v prípade, že pomôže spoločnosti ESET v budúcnosti zlepšiť svoje produkty).

Čo teda robí z ESET NOD32 dobrý produkt?

Rovnako ako všetky AV riešenia, najväčšia časť úspechu ESET NOD32 Antivirus je vďaka jeho špičkovým a veľmi spoľahlivým bezpečnostným riešeniam (ktorým sa čoskoro budeme venovať). Stojí však za zváženie aj ďalšie aspekty.

Napríklad ESET NOD32 je veľmi užívateľsky prívetivé a vôbec nie honosné grafické rozhranie. Zatiaľ čo väčšina ostatných AV riešení ponúka moderné GUI s mnohými vychytávkami a všetkými druhmi efektov transparentnosti, ESET je už roky verný jednoduchosti: prehľadná organizácia, elegantne vyzerajúce dashboardy a prakticky nulový neporiadok. To znamená, že výrobok je dokonale vhodný pre všetkých ľudí, od začiatočníkov až po náročných používateľov s vysokými štandardmi použiteľnosti.

Ďalším aspektom, ktorý stojí za zmienku, je to, ako je výrobok skutočne priateľský k zdrojom. Nie je neobvyklé, že moderné AV riešenia znižujú rýchlosť spracovania, najmä v prípade stredne veľkých alebo starších počítačov. ESET NOD32 Antivirus je bezpochyby jedným z najrýchlejších riešení šetriacich zdroje.

Na konci dňa sú to funkcie ESET NOD32, ktoré sú hviezdami show

Balík ochrany, ktorý ponúka ESET NOD32 Antivirus, je rozdelený do dvoch oddelených sekcií. V ponuke Nastavenia si môžu užívatelia vybrať medzi ochranou počítača a ochranou internetu, ako aj vyladením a manipuláciou s rôznymi nastaveniami.

Napriek svojmu jednoduchému grafickému používateľskému rozhraniu a dobre usporiadaným ponukám ponúka produkt veľa možností zabezpečenia. Niektoré z hlavných sú, samozrejme, modul ochrany súborov v reálnom čase, časť venovaná webovej ochrane, modul HIPS (Host Intrusion Prevention System-detekuje nežiaduce správanie z už nainštalovaných aplikácií), modul proti phishingu, a základnú ochranu e -mailového klienta.

Stručne povedané, čím viac používateľov preskúma ponuky ESET, tým viac zistí, aký flexibilný a všestranný tento antivírus môže byť. Používateľom je poskytnutá možnosť úplného vyladenia procesu skenovania aktiváciou alebo deaktiváciou spôsobov skenovania rôznych typov súborov. AV ponúka najnovšie informácie o technológii anti-stealth, ktorá pomáha s detekciou rootkitov.

Kedy a ak je nájdená infekcia, používatelia sú upozornení prostredníctvom vyskakovacieho okna správy. Ak sa hrozbu nedá odstrániť, používatelia budú vyzvaní na reštartovanie počítača a uloženie súboru do karantény. Užívatelia majú samozrejme posledné slovo a pri zaobchádzaní so škodlivými (alebo potenciálne škodlivými) súbormi si môžu vybrať ktorúkoľvek z týchto troch možností: vyčistiť, odstrániť alebo nerobiť žiadne opatrenia.

Modul ochrany internetu je tiež veľkou súčasťou súpravy NOD32 Antivirus, aj keď sa bežný každodenný používateľ bude viac spoliehať na svoje automatizované funkcie. Systém všestranne funguje skvele, pokiaľ ide o detekciu infikovaných webových stránok a ich úplné zablokovanie skôr, ako sa váš počítač alebo súkromie ocitnú v nebezpečenstve. Stručne povedané, modul varuje používateľov pred phishingovými stránkami a automaticky ich blokuje.

Ďalším vrcholom v module ochrany internetu je skener ochrany e -mailov. Na kontrolu prichádzajúcich hrozieb prostredníctvom e -mailu, ako sú malware, vírusy, trójske kone a spyware, používa najnovšie databázy NOD32. Navyše je kompatibilný s niektorými najdôležitejšími klientmi, ako sú Mozilla Thunderbird, Windows Live Mail a dokonca aj s aplikáciami Outlook a Outlook Express.

Ďalšie sekundárne, ale rovnako dôležité funkcie

Medzi ďalšie dôležité funkcie patrí sledovanie aktivity, praktický plánovač, nástroj na vytváranie správ, modul na zhromažďovanie pokročilých štatistík o počítači (SysInspector), monitor procesov a ESET SysRescue Live.

Okrem svojej základnej úlohy (tým, že umožňuje používateľom vidieť, aké zdroje spotrebúvajú aplikácie), môže nástroj na sledovanie aktivity mimoriadne dobre pomôcť zistiť, či sa zdroje míňajú zbytočne škodlivými aplikáciami bežiacimi na pozadí. Modul Spustené procesy tak je tento krok o niečo vyšší, pretože tiež zobrazuje úroveň rizika, ID procesu, počet používateľov a názov aplikácie pre všetky procesy.

Nástroj Reporting slúži na to, aby používateľom pomohol lepšie porozumieť tomu, čo NOD32 v skutočnosti robí pre nich a ich súkromie. Zobrazuje rôzne užitočné štatistiky, ako napríklad celkový počet skenovaných súborov, koľko bolo nebezpečných a koľko bolo vyčistených. Nakoniec je tu ESET SysRescueLive pre prípad, že by sa základnému modulu skenera v reálnom čase nepodarilo odstrániť hrozbu z vášho počítača. Tento modul beží na diskoch CD, DVD alebo USB a nevyžaduje inštaláciu.

Je veľmi efektívny a ľahko sa používa, má konkurencieschopné ceny, podporuje viac ako jeden operačný systém, je to jedno z najefektívnejších AV riešení, aké sú k dispozícii, a dodáva sa s množstvom hlavných aj sekundárnych funkcií a modulov, ktoré by mali zaistiť absolútna ochrana vášho počítača. Je tiež vysoko hodnotený rôznymi publikáciami a preukázal vynikajúci výkon v iných nezávislých testoch a ako používatelia produktu viac ako 10 rokov môžeme v Softpedii potvrdiť kvalitu produktu