McAfee

Teraz bol VirusScan nahradený bohatšími antivírusovými produktmi rôznych verzií od vývojára McAfee a slúžil na ochranu počítača pred vírusmi, spywarom a adware.
Program McAfee VirusScan bol pôvodne zameraný na používateľov domácnosti a domácich kancelárií a bol navrhnutý na detekciu a odstránenie vírusov. Bol vybavený technológiami na ochranu počítačov pred rôznymi bezpečnostnými hrozbami, ako sú vírusy, červy, trójske kone a spyware.

Nástroj bol navrhnutý tak, aby zaisťoval fotografie, dokumenty a finančné údaje a mohol byť nastavený na automatické skenovanie a čistenie e -mailov, príloh okamžitých správ, sťahovanie súborov a ďalšie typy súborov.

Ochrana proti malwaru s rôznymi bezpečnostnými modulmi

Predstavoval ochranu proti škodlivým softvérom, ktoré bežali na pozadí v reálnom čase, detekciu vo viacerých vstupných a výstupných bodoch (vrátane portov USB), inline čistenie miest s vírusmi, červami, trójskymi koňmi, objektmi ActiveX a apletmi Java spolu s programom ScriptStopper, technológia používaná na predchádzanie hrozbám založeným na scenároch, ako je vírus „I Love You“.

Softvérová aplikácia okrem toho mala moduly na identifikáciu, odstraňovanie a blokovanie potenciálne nechcených programov, sledovanie súborov cookie a tajných programov a tiež na optimalizáciu počítača.

Zahŕňal správcu karantény, prehliadač protokolov, správ a udalostí, automatické a časté aktualizácie podpisov, ktoré bežali na pozadí, a podporu ochrany proti pretečeniu vyrovnávacej pamäte. McAfee VirusScan mohol byť integrovaný s AOL Instant Messenger, Yahoo Messenger a MSN Messenger.

Ukončené a nahradené novšími edíciami McAfee

Program bol integrovaný do programov McAfee Internet Security, McAfee Total Protection a McAfee VirusScan Enterprise, ktoré je možné otestovať v bezplatnom časovo obmedzenom teste. Podniková edícia je určená pre stolné a serverové systémy vo veľkých sieťach a má dve navzájom sa dopĺňajúce súčasti: serverové a klientske aplikácie.

Pretože už nie je k dispozícii ako samostatný produkt, VirusScan sa už nedá stiahnuť z Softpedia. Aktuálny odkaz na stiahnutie vás namiesto toho presmeruje na stránku produktu McAfee Internet Security. Pretože nástroj už nie je možné stiahnuť a používať, získa predvolené hodnotenie tromi hviezdičkami.

Stiahnuť McAfee