Microsoft

Aktualizujte svoje obrazy inštalácie systému Windows pred nasadením pomocou tejto mesačnej opravy v programe Microsoft Defender, aby ste získali aktuálnu ochranu pred malvérom
Keď je nasadená nová verzia inštalačných obrazov systému Windows, binárne súbory softvéru programu Microsoft Defender nemusia byť aktualizované. Preto môže byť systém zraniteľný v prvých hodinách po vydaní, až do prvej aktualizácie softvéru Defender. Tejto situácii sa dá vyhnúť použitím nasledujúcej opravy, ktorá sa sugestívne nazýva Aktualizácia Microsoft Defender pre obrazy inštalácie operačného systému Windows.

Microsoft Defender

Vďaka tomuto balíku aktualizácií je možné udržiavať binárne súbory programu Microsoft Defender v inštalačnom obraze operačného systému Windows aktuálne, aj keď sú obrázky operačného systému staré. Balíček, ktorý vychádza každý mesiac, obsahuje nástroj proti malwaru, ktorý je súčasťou systému Windows, nástroj na ochranu pred škodlivým softvérom a najnovšie aktualizácie informačnej bezpečnosti. Nainštaluje najnovšie podpisy do systému Windows 10 (Home, Pro a Enterprise), ako aj Windows Server 2016 a 2019 pre 64-bitové aj 32-bitové obrázky (k dispozícii sú samostatné odkazy na stiahnutie).

Aktualizácie antivírusu

Živé obrázky nemožno aktualizovať pomocou tejto opravy, pretože by to mohlo ľahko poškodiť inštaláciu systému Windows a spôsobiť, že obraz bude nepoužiteľný. Aby ste ho mohli nasadiť, musíte mať 64-bitový systém Windows 10 s oprávneniami správcu. Povinné požiadavky sú tiež PowerShell 5.1 alebo novší a moduly Microsoft.PowerShell.Security a DISM. V prípade potreby je možné aktualizáciu odstrániť alebo vrátiť späť. Odporúča sa však vytvoriť zálohu pôvodných obrázkov pred ich použitím.