Norman

Aplikácia navrhnutá tak, aby poskytovala používateľom ochranu pred nevhodným online obsahom, rootkitmi a inou nepriateľskou aktivitou
Ochrana počítača pred online hrozbami škodlivého softvéru je viac než len jedna z možností. Je to nevyhnutné, ak plánujete mať funkčný počítač viac ako niekoľko dní. Napriek tomu si môžete vybrať, ktorý bezpečnostný produkt sa vám najviac páči, a ak stále hľadáte alternatívy, môžete vyskúšať Norman Security Suite.

Pravidelná kontrola

Vďaka tejto aplikácii budete môcť pravidelne kontrolovať počítač a uistiť sa, že do vášho počítača neprenikol žiadny vírus, rootkit alebo trójsky kôň.

Môžete spustiť niekoľko typov skenovania, a to rýchle, úplné alebo vlastné. Posledný režim vám umožňuje vybrať, ktoré počítačové oblasti chcete preskúmať.

Prvé dva z nich závisia od času, ktorý máte k dispozícii, pretože dokončenie prvého bude trvať kratšie, ale bude skenovať iba najbežnejšie oblasti, v ktorých sa zvyčajne nachádza malware, zatiaľ čo úplný režim je dôkladnejší. analýzu, ale jej dokončenie zvyčajne trvá dlhšie. Na naplánovanie antivírusovej kontroly sa môžete spoľahnúť na balík Norman Security Suite, ale môžete naplánovať aj úlohy na vymazanie histórie softvéru alebo kontrolu systému.

Balík zabezpečenia

Keďže ide o balík zabezpečenia, aplikácia ponúka viac než len antivírusovú ochranu, pretože integruje aj bránu firewall, ktorú je možné použiť na obmedzenie alebo filtrovanie internetových a sieťových pripojení. Obsahuje tiež rodičovskú kontrolu, ktorá môže dospelým pomôcť chrániť deti pri prehliadaní webu.

Celkovo by vám balík Norman Security Suite mohol poskytnúť väčšinu, ak nie všetky nástroje, ktoré váš počítač môže vyžadovať, aby zostali bez škodlivého softvéru, a zároveň využívať výhody brány firewall, antispamu a rodičovskej kontroly. Ak chcete tieto funkcie používať aj po skončení skúšobného obdobia, budete si musieť kúpiť licenciu.