Norton Security

Aktívne vás chráni pred vírusmi, spamom, krádežou identity a nebezpečenstvom sociálnych médií a sleduje prakticky každý súbor na internete
Poznámka: Aplikácia Norton Security bola ukončená a nahradená novším produktom spoločnosti Norton 360. Predplatné Norton 360 si kúpite podľa odkazov na nákup.

Norton Security predstavuje ďalší krok spoločnosti Symantec z hľadiska bezpečnosti počítača a prevencie pred malvérom. Pre tých, ktorí s Nortonom nie sú oboznámení, je softvérový nástroj navrhnutý tak, aby okrem niektorých bezpečnostných opatrení týkajúcich sa online navigácie predchádzal, identifikoval a odstraňoval súbory napadnuté vírusmi, trójskymi koňmi, červami, rootkitmi a inými druhmi škodlivých stôp.

Inštalácia a rozhranie

Nastavenie zabezpečenia by malo byť pre každého používateľa rýchlou a bezbolestnou úlohou, pretože nástroj nie je flexibilný, pokiaľ ide o ručný výber komponentov; všetko je predvolene nainštalované.

Rozhranie programu Security, ktoré zdieľa svoj vzhľad s Norton AntiVirus Plus, je väčšinou užívateľsky prívetivé, aj keď niektoré jeho možnosti mohli byť lepšie skombinované. Väčšinu bezpečnostných modulov je možné aktivovať a deaktivovať jediným kliknutím a tiež ich podrobne nakonfigurovať pokročilí používatelia. Terminológia môže byť v niektorých prípadoch problémom, pretože Norton používa jedinečné názvy na opis patentovaných technológií.

Konfigurácia skenovania na hĺbkové vyšetrenie

Nastavenia je možné pre Norton Security podrobne prispôsobiť definovaním rozsahu kontroly, ako sú napríklad komprimované súbory, rootkity a skryté položky, sieťové disky, heuristická ochrana, nízkorizikové hrozby, sledovacie súbory cookie, plánovač skenovania, vylúčenia podpisov súborov a vírusov atď. na.

Modul ochrany v reálnom čase má predvolene zapnuté všetky súčasti. Norton je schopný zabrániť infiltrácii spywaru do systému a zároveň dávať pozor na podozrivé zariadenia s vymeniteľnými médiami a sieťové umiestnenia. Môže tiež skenovať položky automatického spustenia systému Windows pri každej sekvencii zavádzania a skryť upozornenia, aby používatelia mohli pokračovať v normálnej činnosti počítača bez akýchkoľvek rušivých vplyvov.

Ochranné moduly navrhnuté pre sieť a web

Všetku komunikáciu medzi počítačom a inými systémami je možné dočasne zablokovať, pričom podpisy narušenia je možné prispôsobiť tak, aby umožňovali prístup akýmkoľvek položkám. Aplikácia monitoruje prichádzajúce a odchádzajúce správy v e -mailových klientoch a tiež obsahuje osobný firewall pre sieťový prenos, aplikácie s prispôsobenými pravidlami prístupu na internet a podobne.

Online navigáciu zaisťuje Norton, pretože dohliada na webové adresy a upozorňuje používateľov na odkazy infikované škodlivým softvérom alebo podozrivé odkazy. Tiež sleduje stiahnuté súbory a obsahuje bezpečnú identitu, ktorá uchováva všetky dôverné údaje na jednom mieste (napr. Formuláre automatického dopĺňania, informácie o kreditnej karte). Používatelia sú navyše chránení pred phishingovými webovými stránkami, ktorých účelom je ukradnúť údaje o transakciách.

Výkon Norton Security

Vďaka použitej technológii cloud dokončí Norton Security skenovacie úlohy rýchlejšie ako mnohé iné produkty AV. Je väčšinou úspešný vo vzťahu k identifikovaným a odstráneným súborom škodlivého softvéru a pravidelne dostáva aktualizácie definícií vírusov. Spotreba CPU a RAM je spravidla nízka. Napriek tomu, že sa menej skúsení používatelia pri pokuse o pochopenie jednotlivých funkcií stratia v preklade, pre pokročilých sa Norton Security pravdepodobne bude hodiť.