Symantec

Výkonné, spoľahlivé a dostupné antivírusové softvérové ​​riešenie koncových bodov, ktoré môžete používať vo virtuálnych aj fyzických počítačových systémoch
Antivírusová ochrana je vždy potrebná, bez ohľadu na typ systému, na ktorom pracujete, či už fyzický alebo virtuálny. Symantec Endpoint Protection je softvérové ​​riešenie vyvinuté na zabezpečenie serverov, počítačov, prenosných počítačov a virtuálnych prostredí pred širokou škálou hrozieb.

Táto aplikácia je založená na technológii nazývanej Symantec Insight, ktorá dokáže monitorovať prevalenciu a hodnotenie zabezpečenia takmer všetkých známych aplikácií na internete, takže si môžu byť používatelia istí, že programy, ktoré inštalujú, sú úplne bezpečné.

Symantec Endpoint Protection

Symantec Endpoint Protection je nielen špeciálne vylepšený pre ochranu virtuálnych infraštruktúr, ale môže tiež randomizovať kontroly a aktualizácie, udržiavať zdieľanú vyrovnávaciu pamäť skenovania a skenovať obrázky offline, ako aj automaticky identifikovať alebo spravovať virtuálnych klientov.

Špeciálnou funkciou tejto aplikácie je integrovaný nástroj na obnovu, ktorý je možné použiť na generovanie disku CD alebo USB disku, ktorý sa zavádza sám, a ktorý obsahuje sadu nástrojov na odstránenie škodlivého softvéru Symantec. Po vytvorení môže nový disk CD alebo USB zaviesť hostiteľsky infikovaný počítač do stavu bez vírusov, ktorý používateľom umožní ľahké odstránenie zisteného škodlivého softvéru (a pritom získanie cenných dokumentov).

Optimalizácia počítača

Okrem odstránenia škodlivého softvéru môže Symantec Endpoint Protection tiež optimalizovať účinnosť počítačov spolu s presadzovaním procesov a zásad; okrem toho plní svoje funkcie vždy, keď je hostiteľský počítač nečinný, aby nerušil používateľov v práci a nevyužíval počítačové zdroje, ktoré môžu byť potrebné pre iné úlohy. Ako už bolo uvedené, toto softvérové ​​riešenie nebeží iba vo virtuálnych prostrediach, ale podporuje aj najnovšie vydania systému Windows, takže používatelia môžu získať rovnakú prvotriednu ochranu bez toho, aby museli aktualizovať na novší operačný systém. Jednoducho si môžu nainštalovať jednu aplikáciu a získať viacero typov ochrany: antivírus, antispyware, firewall, ochrana pred prienikom, ovládanie zariadenia a ovládanie aplikácií.